Blog

optik parlatıcı ob 1

Optik Parlatıcı OB 1

Optik Parlatıcı OB 1 Nedir?

Optik parlatıcı ob 1 nedir? sorusunu net şekilde açıklayacak olursak, polimer adı verilen kimyasal maddelerin beyaz ve parlak görünümde olmasını oldukça geliştiren, boya, plastik gibi sektörlerde yoğun bir şekilde kullanılan katkı maddelerine verilmiş olan isimlendirmedir. Sektörde bu kimyasal maddenin 2 çeşidi bulunmakta ve bunlar yaygın bir şekilde kullanılmaktadırlar. İsimleri ise OB ve OB 1 olarak geçmektedir.

Ürünleri tercih ederken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, sektörde sözü geçen, bu alanda müşterilerine kendisini kanıtlamış olan, sevkiyat sürecinden satış sürecine kadar süreci bütünüyle ele alan, ürünlerin kullanımı ile ilgili müşterilerine her zaman teknik destek sağlayıcı, satış sonrası tüm süreçlerde müşterilerine gereken ilgiyi gösteren firmaları tercih etmeniz olacaktır. Böyle bir firma tercih etmeniz iş sürecinizi de bir o kadar hızlandıracaktır. Optik parlatıcı nedir? Sorusundan sonra bu bilgiyi göz önünde bulundurmanız size maliyet ve üretim açısından da büyük bir rehberlik yapmış olacaktır.

Optik parlatıcı ob 1 için en uygun fiyatı firmamızı arayarak hemen öğrenebilirsiniz. Sektörümüzde senelerdir birçok firmaya tedarik sürecinde kolaylık sağlamış bir firma olarak sektörün yönünü değiştirenler arasında her zaman adımızdan söz ettirmenin verdiği gururla ve Başarılarla yolumuzda ilerleme göstermekteyiz.

Optik Parlatıcı OB 1 Nedir?

Optik parlatıcı ob 1, kimyasal bir madde olmakla birlikte beyaz toz biçiminde karşımıza çıkmaktadır ve Renk olaraksa yeşilimsi sarı bir renkte görülmektedir. Bu kimyasalların 200 santigrat derece üzerine çıktığında erime noktası bulunmaktadır. Yapısı ise soluk olmakla birlikte tatsızdır. Parafin, Olefin, Farklı organik çözücülerde de çözümlenebilme özelliği bulunmaktadır. Firmamız, bu aşamada da siz değerli müşterilerine ihtiyacınız olan tüm profesyonel hizmetleri sağlamakla birlikte, tedarik sürecinizde ihtiyacınız olan farklı kimyasallarda da çözümünü esirgemeyecektir. Firmamız tarafından tedarik sürecini sağladığınız ürünlerin tamamı, firmamızın garantisi kapsamındadır. Optik parlatıcı OB süreciniz için bizimle en kısa sürede iletişime geçerek en uygun teklifleri alabilirsiniz.

Optik Parlatıcı OB 1 nedir?

Optik parlatıcı ob 1, şekil olarak yeşilimsi bir renge sahip olmaktadır ve Toz şeklinde karşımıza çıkmaktadır. 359 santigrat derece üzerine çıktığında kimyasal üründe erime noktası görülmektedir. Kimyasalı öne çıkaran özelliğiyse, yüksek derecelerde görülen parlaklık yoğunluğu ve Oldukça güçlü bir floresan özelliği barındırmasıdır. Ayrıca bu ürün, yüksek oranlarda görülen sıcaklık değerlerine karşıda yüksek direnç sağlamaktadır. Parlatma işiyle ilgilenen firmalar tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Optik parlatıcı ob 1 polimer adı verilen maddelerin gereğinden daha beyaz, oldukça parlak gözükmesine olanak sağlayan kimyasal katkı maddelerine verilen isim olarak da nitelendirilmektedir. Ürünün hem OB cinsi hem de OB 1 cinsi bulunmaktadır.

Polyester işiyle ilgilenen, fiber işi, her çeşit plastik işiyle ilgilenen firmaların tamamı iş uygulamalarında Optik parlatıcı OB 1 ürününü kullanmaktadırlar. PC, PA, PET adı verilen yüksek sıcaklık dirençlerinde üretilen plastiklerin neredeyse tamamında bu ürün sıkça kullanılmaktadır. Polyesterlerin, naylonların, kimyasal özelliği olan elyafların tamamının işlenme sürecinde Optik Parlatıcı OB 1 kullanımı görülmektedir.  Ayrıca ABS, EVA, PE, PS, PVC, PP gibi plastik türlerinde de ürün yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Naylonların, polyester adı verilen ürünlerin beyazlık değerleri ise yine Optik parlatıcı OB 1 ilave edilerek açılmaktadır.

Optik Parlatıcı OB 1 Kullanım Alanları

Optik parlatıcı ob 1, yukarıda değinmiş olduğumuz gibi birçok alanda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Burada da değinecek olursak;

Boya imalatı yapan firmalarda, mürekkep imalatı yapan firmalarda, polyester imalatı yapan firmalarda, fiber imalatı yapan firmalarda yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Ayrıca, belirli ısı seviyesi sonucu sertleşme gösteren plastiklerin üretiminde, kabloların imalat süreçlerinde, boruların imalat süreçlerinde, profillerin imalat süreçlerinde ve kenar bantların imalat süreçlerinde yoğun bir biçimde tercih edilmektedir. Optik parlatıcılar için teklif almak isterseniz, hemen bize ulaşabilirsiniz.

Optik parlatıcı ürününden yola çıkılarak geliştirilmiş olan adı piyasada Secalux olarak bilinen ürün ise ayrıca temizleme süreçleri için özel olarak üretilebilmektedirler. Yıkanan kıyafetlere göze hitap edecek derecede parlak bir görünüm katmaktadırlar. Beyaz tekstil olarak nitelendirilen karışımlarda optik beyazlatma sunmasıyla birlikte, renkli tekstil adı verilen uygulamada ise kıyafetlerin ilk alındığı rengini büyük oranda korumaktadırlar. Ayrıca güneş ışınlarından dolayı rengini kaybetmiş olan ürünlerde de renklerin eski haline gelmesini kolaylaştırmakta olan bir kimyasaldır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Bizi Arayın