Blog

polietilen pe wax

Polietilen PE Wax Nedir?

Polietilen PE Wax Nedir?

Polietilen wax, düşük molekküllere sahip polietilen grubundan bir polimerdir. Bu kimyasal ürün ayrıca, doğal mumlardan farklı olarak moleküler yapısı nedeniyle oldukça kaygan bir özellikte taşımaktadır. Bu nedenle kayganlaştırıcı adı verilen grup içerisinde yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Kullanım alanlarını belirtecek olursak da, reçinelerde, kalıp ayırıcılarda, sıcaklığa uğrayarak eriyen yapıştırıcı çeşitlerinde, kauçukların işlenmesinde sıkça kullanılmaktadır. PE wax, yapısından ötürü çözücü maddeler içerisinde de düşük oranlı çözünme sağlamaktadır.

Polietilen PE Wax Ürünleri Neden Tercih Ediliyor?

Polietilen wax ile ilgili olarak kendi sektörü içerisinde birçok şeyi kanıtlamış olan firmamız, ürünlerin satış sürecinden ham madde süreçlerine kadar, ayrıca ürünlerin kullanımları ile ilgili satış sonrasında her türlü çözüm için bizlere ulaşabilirsiniz. PE wax yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi, flake yapısında emülsiyon görünümünde ağırlığa sahip bir polimerdir. Bu kimyasal maddenin yaygın kullanıldığı sektörü belirtecek olursak kompound sektörünü rahatlıkla söyleyebiliriz.

PE wax ürünleri, kompound üretimi aşamasında hem kaydırıcı hem de dispersiyon alanı şeklinde kullanım sağlamaktadır. Ayrıca bu kimyasalların bir diğer özelliği ise malzemelerin işlenme esnasında kalıptan ayrılmasını kolaylaştırmasıdır. İkinci bir kullanım sektörü ise boya sektörüdür. Bu sektörde de Polietilen waxlar, çizilme direnci yükseltme, matlaştırma gibi düzenlemelerde kullanılmaktadır.

Polietilen PE Toz Wax Tarihçesi

PE toz wax (Polietilen toz wax), İngilizce bir kelimedir. Caydırıcı, kaymayı sağlayan madde, reçinelerde kullanımı yaygın olan katkı maddesi, ayrıca kalıpları ayırıcı madde olarak tanımlanmaktadır. İngilizcede ise Polyethylene wax olarak geçmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Bizi Arayın